2017.12.06

Beszámoló és eredményhirdetés / Őszi MAP Futam (2017)

Három hónap után befejeződött az Őszi MAP Futam, az összesítések elkészültek és ezúton eredményt hirdetünk, valamint röviden összegezzük, hogy ez az akció hozzájárult-e a célhoz (ősszel is legyenek nagyobb számban jó minőségű adataink).

Figyelem! Az alábbiakban említett összegző adatok 2017. december 1-én készültek, ezért a mai napon már nem feltétlenül aktuálisak, hiszen a későbbi adatfeltöltések már nem kerültek bele. 

Résztvevők és nyertesek

A három őszi hónapból mintegy 250 megfigyelőtől vannak adataink a MAP adatbázisban. Mindannyiuknak köszönjük a fáradozást!

Ha megnézzük a MAP Ranglistát, akkor össze lehet hasonlítani a tavalyi és az idei őszi hónapok aktivitását, s ez azt mutatja, hogy az idén másfélszer annyian végeztünk ősszel is MAP megfigyeléseket.

Hogy ez köszönhető-e az augusztusi felhívásnak, azt nem tudhatjuk biztosan, de vélhetően volt benne szerepe.

Bár sokan gyűjtöttek adatokat az előző három hónapban, de a kiírásban részletezett összes feltételnek végül csak 19 megfigyelő adatai feleltek meg. Közülük került ki a 9 nyertes, a sorsolás szabályainak megfelelően.

A sorsolásban résztvevők listája, a nyertesek és a sorsolás adatai a lenti táblázatban láthatóak.

Köszönjük az őszi erőfeszítéseiket, a nyerteseknek pedig ezúton is gratulálunk!




A nyertesek, a sorsolásban résztvevők és a sorsolás adatai

 

Mivel az ajándékok nagy részét a nyertesek választásának megfelelően fogjuk legyártatni, ezért azt kérjük, hogy legkésőbb december 10-ig jelezzék miket szeretnének az ajándékcsomagba!

A választható ajándékokról a Madárszámlálók blogon olvashatóak részletek. >>

 

Hozzájárult-e a célhoz?

Az auguszus végi felhívásban részletesen írtam arról, hogy miért szükséges ősszel és télen is sok jó minőségű teljes fajlista, ezért ezt részletesen nem ismétlem meg. Az egyik ok, hogy csatlakoztunk az EuroBirdPortal projekthez, s ahhoz szükség van ezekre az adatokra.

Az egyik konkrét cél az volt, hogy az augusztusi mélypont után a heti 50-ről feltornázzuk a teljes fajlistákkal érintett négyzetek számát heti 150-re.

Ez sikerült, amit az alábbi animáció is bemutat. Sőt, még a tavalyi év azonos időszakával is összehasonlítja az érintett négyzetek számát.





 

Nagy Károly

További részletek a Madárszámlálók blogon >>