2013.04.24

Sikeres madárgyűrűző bemutató Kókán




Április 20-án a kellemes tavaszi idő 33 főt csalogatott ki az MME Tápió-vidéki Helyi Csoport CES programjára, melyet immár tizedik éve rendezünk meg a Felső-Tápió melletti élőhelyen. A jelenlévők csodálattal szemlélték a befogott madarakat. Érdeklődéssel hallgatták a rövid ismertetőket vonulásukról, életmódjukról, táplálkozásukról, magyarországi állománynagyságukról.


A "Kertünk madarai" bemutató táblán beazonosíthatták a látott madárfajokat. Ismereteket szerezhettek a kertekben kihelyezhető odútípusokról, madáretetőkről, illetve a "madárbarát kert" kialakításáról.




Madárvédelmi eszközök bemutatása


A gyerekek által Borinak elnevezett egerészölyv tojó is visszanyerte szabadságát, miután lábára került a piros színű gyűrű. Borit legyengülve, röpképtelen állapotban találták a tápiószecsői halastavak közelében még márciusban. Sárközi Tamás tagtársunknak köszönhetően a Fővárosi Állat- és Növénykertbe került a madár, ahol megállapították a mérgezést. Bori három hetet töltött itt, utána pedig 1 hétig lábadozott Kókán, Laczkó Tamás tagtársunknál.




Bori lábára rákerül a gyűrű


Az odúlakó madarak költésének ellenőrzését is nagy érdeklődés közepette végeztük. Különösen a csuszka "sártapasztó" tevékenysége aratott nagy sikert.




Túra az odúkhoz.
(Fotók: Kertész László)


A gyűrűzés végén a jelenlévők jó étvággyal fogyasztották Laczkó Tamás bográcsban főzött ízletes gulyáslevesét és új élményekkel gazdagodva távoztak a programról.






Személyi jövedelemadó 1% felajánlásával nélkülözhetetlen
segítséget nyújthat madárvédelmi munkánkhoz!

A rendelkezéshez szükséges adószámot és
tájékoztatást is tartalmazó nyilatkozatot

letöltheti
itt >>

Köszönjük!












Kertész László
MME Tápió-vidéki Helyi Csoport


A felső kis képen odú bemutatása látható
(Fotó: Kertész László)